Proč nepodceňovat odličování?

01.03.2018

Přijdete domů nad ránem z mejdanu a říkáte si, že toho na obličeji stejně moc nezbylo, tak jít spát s trochou make-upu a řasenky přece nevadí. Bohužel z praxe vím, že tento zásadní krok je často opomínán, a proto jsem se rozhodla vám sepsat menší článek, jak se těmto chybám vyvarovat. Protože jako hlavním následkem špatného odličování je sklon s akné.

V dnešním článku bych se chtěla rozepsat o velmi významném kroku v péči o pleť. 

Chceme-li krásnou a zdravou pleť, tak o ni musíme pečovat. Jedná se o základní čištění pleti, které by pro nás mělo být samozřejmostí, stejně jako například čištění zubů ráno a večer.


 Jak se správně odlíčit?

Odličováním chceme odstranit make-up, ale také prach, pot, maz apod., a proto neplatí, že když se nelíčíme tak se nemusíme ani odličovat. Nenalíčeného obličeje se přirozené dotýkáme více než když máme make-up a to jsou další bakterie, které na obličej za celý den nahromadíme.


Správné odlíčení je každodenní rituál, který by měl mít několik kroků.


1. Nejdříve doporučuji pozornost přenést na oční okolí, které je citlivé a zaslouží jemnou péči. Dvoufázový odličovač, nebo například mnou osvědčený kokosový olej nebo jakýkoli jiný, který aplikujete na vatový tampónek a přiložíte na víčko, necháte cca 30 vteřin rozpustit a jemnými tahy směrem od nosu ven řasenku a oční stíny odstraníme. Na tampónek netlačíme a v okolí řas nedrhneme, můžeme si tak řasy poškodit a zbytečně vytahovat pokožku, což samozřejmě směřuje k tvorbě vrásek.

PURITY VISION BIO kokosový olej , Bione Cosmetics Bio Měsíček Lékařský - dvoufázový odličovač

Neměli bychom podcenit ani pleťové tampónky, které by měly obsahovat co největší množství bavlny. S velkým množstvím polyesteru jsou tampónky hrubší, mohou se na pleti rozpadat a pouštět chloupky. Já mám nejlepší zkušenost s pleťovými tampónky značky CIEN.


2. Dalším krokem by měl nasledovat odličovací gel, který doporučuji na mladý, normální, smíšený a mastící se obličej, nebo odličovací mléko, které je vhodnější zase na sušší, citlivou a zralou pleť. Tyto produkty se aplikují na navlhčený obličej, krouživými a jemnými tahy líčení odstraňujeme. Nezapomínáme na okolí uší a krku, rtů a vlasové osy okolo obličeje. Zbytečně pokožku netaháme, což samozřejmě směřuje k tvorbě vrásek. Teplou vodou, nikoli studenou omyjeme nečistoty a čistým ručníkem, určeným na obličej, jemně vysušíme, neděláme si přece pleťový peeling.



Alcina čisticí mléko pro každý typ pleti, SynCare čisticí gel anti-akné, Himalaya Herbals Clarina Mycí gel proti akné

3. Třetím krokem je dočištění tampónkem s bylinným tonikem a opět nezapomínáme na okolí uší a krku, rtů a vlasové osy okolo obličeje. Měníme tampónky do té doby, dokud nebude úplně čistý.


Alcina Pleťové tonikum bez alkoholu

Pro každý typ pleti 

BIONE COSMETICS Hyaluron Lifečisticí a odličovací pleťové tonikum s kyselinou hyaluronovou 


4. Posledním a zásadním krokem je aplikace krému či séra na které jsme zvyklí.


Nejčastější chyby:

1. Špatný výběr kosmetiky. I odličovací produkty musí sedět vašemu typu pleti. To, co vyhovuje vaší kamarádce neznamená, že musí vyhovovat vám. Jak má učitelka vždy říkala: "Sto lidí, sto receptů".
2. Na odličování používáme pouze produkty k tomu určené, ne sprchové gely ani mýdla na ruce. Tato mýdla jsou pro pleť drastická. Obsahují velké množství parfumace na základě alkoholu, který naši pleť příliš vysušuje.

3. Jak jsem zmínila výše. Neměli bychom podcenit ani pleťové tampónky, které by měly obsahovat co největší množství bavlny. S velkým množstvím polyesteru jsou tampónky hrubší, mohou se na pleti rozpadat a pouštět chloupky. Já mám nejlepší zkušenost s pleťovými tampónky značky CIEN.

4. Před odličováním nebo jakýmkoli kontaktem s pletí si řádně umyjeme ruce.
5. Dotyky při odličování jsou velice jemné a tahy směřují od obličeje ven. Kůži zbytečně netaháme, což samozřejmě směřuje k tvorbě vrásek.
6. Používáme TEPLOU vodu ne studenou. Pleť chceme příjemně nahřát a prokrvit. To máte jako se špinavým nádobím, to se ve studené vodě pořádně neumyje.

7. Nezapomínáme na okolí uší a krku, rtů a vlasové osy okolo obličeje.
8. Na obličej máme vyhraněný ručník, který pravidelně měníme a s nikým nesdílíme!
9. Po odličování vždy aplikujeme krém či sérum na které jsme zvyklí.


Doufám, že vám můj článek bude přínosný a budu ráda, když mi napíšete, jak se odličujete vy? A jaké jsou vaše oblíbené produkty? :)


S přáním krásného dne,

Katka